Klub důchodců Pod Javorníkem

altKlub důchodců pod Javorníkem vznikl po roce l990, zásluhou pana Ladislava Tomka, který velmi iniciativně a obětavě získával starší občany ke společným posezením a schůzkám v bývalé škole Pod Javorníkem, která zůstala v majetku obce.

Z počátku byl počet důchodců asi dvacet, v současné době je okolo padesáti. Členové Klubu jsou převážně z Pod Javorníka, ale i z Pod Radhoště a z Frenštátu. Schůzky se konají pravidelně každou středu v podvečer s programem, či  přátelským posezením při kávě nebo čaji. V programu se střídají vzdělávací přednášky např. lékařské (praktický lékař, stomatolog), přírodní medicíny, ale také přednášky se sportovní tématikou (např. Jiří Raška). Náplní schůzek jsou i besedy s účastníky z cest na jiné kontinenty (např. p. Dr. Strnadel, p. Šmajstrla – Texas, Mgr.Novotný - Austrálie  a Nový Zéland). Své poznatky a dojmy z vlastní dovolené u nás nebo v zahraničí si vzájemně předávají členové Klubu při společných posezeních. Velkému zájmu se těšila beseda s Ing. Šulou, ředitelem Domova důchodců ve Frenštátě.

Nedílnou součástí aktivit Klubu jsou zájezdy: na Radhošť, Velký Javorník, Ondřejník, Lysou horu, do Čalova, Turzovky, Olomouce - Flora, Věžek, Paskova - důl, Petřkovic - Hornické muzeum, na Sv. Hostýn, Svatý Kopeček, Bystřičku, Helfštýn a vyjímečné Dlouhé Stráně.

Nejsou opomíjeny ani kulturní akce, jako Končinová zábava, Sousedská zábava, Mikulášká nadílka, zpívání koled před Vánocemi, Silvestr, oslava výročí založení Klubu. Příjemné je i přátelské setkání s členy Klubu seniorů z Lomné. Nutno zdůraznit  velmi dobrou spolupráci s Obecním úřadem.

Velké oblibě se těší grilování kuřat, vaření guláše, smažení vaječiny, opékání buřtů a pod. Pěkným zvykem je oslava narozenin jednotlivých členů  s předáním malého dárku. Mimo vyjmenované akce jsou setkání vyplněna společenskými hrami. Členky Klubu se pravidelně zúčastňují již třetím rokem kondičního cvičení, které vede Mgr. Květa Reková.  Aktivity Klubu podtrhuje i každoroční jarní úklid okolí školy.

Klub vedl  až do roku 2001 pan Ladislav Tomek, kdy náhle zemřel. Vedení převzal pan Vojtěch Gajdušek, který také pracoval bez ohledu na čas. Bohužel i on odešel náhle v roce 2006.
Současným vedoucím je pan Jaroslav Dobiáš, kterému se zajišťováním akcí pomáhá organizační výbor, zejména paní Jarmila Mikesková.

Členové Klubu rádi  přivítají nové zájemce do svých řad.

                                                                                                     Jarmila Mikesková 

 .
Databáze firem Evropské databanky
Moravskoslezský kraj