TJ Bystré

alt

celý název: Tělovýchovná jednota Trojanovice Bystré
adresa pro poštu: Ing. Vlastimil Pícha, předseda TJ
Kunčice p.O. 286,  739 13 
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: 777217987  ing. Vlastimil Pícha
web: www.tjbystre.cz
IČO: 64629597
DIČ: CZ64629597
evid. číslo ČSTV: 704050
číslo účtu: 1762808369/0800,  Česká spořitelna Frenštát p. R.

alt
.......................................................................................................................................
Tělovýchovná jednota Trojanovice Bystré byla založena v roce 1942 partou nadšených mladých lidí. Počátky byly těžké, neboť za protektorátu se mohlo sportovat jen se svolením. Po válce sportovní klub pokračoval v činnosti. Přihlásili do soutěže mužskou jedenáctku, která se zpočátku potýkala s tím, že neměla kde hrát. Prvním hřištěm byl kus pronajaté louky na Lomné. Rodina Uhlářů pomohla řešit veliký problém s pozemkem na hřiště. Na darovaném pozemku pak nadšení sportovci postavili v roce 1955 dřevěné kabiny, které sloužily do roku 2010. Největšího rozkvětu TJ dosáhla v 80. letech.  Fotbalisté hráli okresní přebor, do TJ patřili členové horské služby, oddíl šachu a lyžařský oddíl. Členové TJ se podíleli spolu s dalšími složkami v obci na výstavbě tělocvičny při ZŠ. Spolu s novou tělocvičnou vznikl oddíl kulturistiky a odbor ZRTV. TJ provozovalo parkoviště na Pustevnách, autodopravu, lyžařskou chatu a vlek na Bystrém a jiné podnikatelské aktivity. Po revoluci TJ vykazovala střídavé úspěchy. Podařilo se rozšířit sjezdovku a vybudovat nový vlek Tatrapoma na Bystrém. Největšího věhlasu dosáhlo pořádání Memoriálu J. Jaškovského v kopané.

 .
Databáze firem Evropské databanky
Moravskoslezský kraj