Socha Radegasta
Sochu pohanského boha Radegasta vytvořil sochař Albín Polášek (* 14. 2. 1879, † 19. 5. 1965) pro Pohorskou jednotu Radhošť. Na podstavec se stěhovala dvakrát. Při první cestě v roce 1930 nákladní auto se sochou uvízlo ve strmé zatáčce na Pustevnách, odkud ho druhý den muselo vytahovat šest párů nejsilnějších koní z Trojanovic.
Po ustavení sochy na místo se strhl silný déšť provázený bouřkou, při níž blesk zabil jednoho z vojáků, kteří u Radegasta drželi čestnou stráž.
Původní socha byla zhotovena z umělého kamene a špatně odolávala nepříznivému počasí. Krajský ústav památkové péče v Ostravě proto rozhodl, že bude vhodnější instalovat na Radhošti místo vzácného originálu dokonalou kopii. Pro kamenosochaře Jana Sobka z Leskovce a akademického sochaře Jaroslava Machalu ze Vsetína, který na průběh prací dohlížel, se vytesání kopie sochy z přírodní žuly stalo životní zakázkou. Druhé putování sedm tun těžké sochy do nadmořské výšky přes tisíc metrů se odehrálo v červenci 1998.
Originál díla se nyní nachází ve vstupní hale frenštátské radnice. Socha stojí 8 m od hranice obce na katastru obce Dolní Bečva.
Sousoší sv. Cyrila a Metoděje
Sousoší věnoval v roce 1930 Albín Polášek spolku Matice Radhošťská. Sousoší sv. Cyrila a Metoděje je pravým opakem sochy pohanského boha Radegasta. Vyzařuje z něj bratrství a touha po sjednocení. Žilnaté ruce ukazují, že oba jsou muži práce. V rozevřené knize, kterou drží sv. Cyril, čteme hlaholským písmem počátek evangelia sv. Jana „Na počátku bylo Slovo“. Sv. Metoděj ukazuje na písmo a pozdvihuje mezi glorioly trojramenný
byzantský kříž.
Duté sousoší, 2,60 m vysoké a vážící 800 kg, je ulito z bronzu, čímž (oproti kameni) je vyjádřena vyšší a pozdější kultura. Zdvíhá se na žulovém podstavci vysokém 1,60 m za kaplí na místě, kde stával kamenný kříž. Obráceno je k východu, pohlíží na Radegasta na protější vyvýšenině a vítá příchozí.